Skip to main content

5 powodów dlaczego lepiej wybrać odzież szytą w Polsce dla swojej firmy

Cześć! Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Ci o pięciu powodach, dla których warto wybrać odzież szytą w Polsce zamiast odzieży importowanej.

 1. Dopasowany krój
  Wiesz, jak to jest - ubrania muszą być przede wszystkim wygodne w noszeniu. Bluzy szyte w Polsce są zaprojektowane z myślą o naszych sylwetkach, co oznacza, że dopasowują się idealnie do naszej budowy ciała. Nie ma mowy o "workowatym" kroju, z którym często spotykamy się w przypadku importowanych ubrań.
  Nasze bluzy i koszulki zostały zaprojektowane tak, żeby czuć się w nich maksymalnie komfortowo. Dlatego warto postawić na odzież szytą w Polsce, która będzie idealnie leżała na Twoim ciele.


 2. Jakość z tradycjami
  Polska ma długą historię związaną z przemysłem włókienniczym, a miasto Łódź było na przełomie XIX i XX wieku jednym z największych ośrodków przemysłu włókienniczego na świecie. Dziś może to nie jest już taka kluczowa branża gospodarki, ale wiedza i tradycje zostały.
  Jakość dzianin produkowanych w Polsce, a co za tym idzie jakość naszych bluz, jest zdecydowanie wyższa, od tych importowanych z Azji. Nie oznacza to, że w innych krajach nie można wyprodukować dobrej jakości bluz. Szwalnie z Dalekiego Wschodu szyją odzież dla topowych światowych marek takich i są w stanie dostarczyć produkty o bardzo wysokiej jakości. Najczęściej nie dotyczy to jednak odzieży promocyjnej przeznaczonej przede wszystkim na jedno- lub kilkudniowe eventy. Taka odzież produkowana jest z materiałów gorszej jakości, często z przewagą poliestru w składzie.
  Istnieją jednak marki odzieży promocyjnej premium produkowanej w Azji, jednak ceny tej odzieży są porównywalne, a często wyższe od odzieży produkowanej w Polsce. Wybór w tym przypadku wydaje nam się oczywisty ????????


 3. Możliwości personalizacji
  Wybierając odzież importowaną, możesz jedynie dodać logo swojej firmy, ale w przypadku odzieży produkowanej od podstaw, masz szansę na pełną personalizację. Możesz dodać swoją metkę, dopasować barwę dzianiny do swojego firmowego koloru i nawet wprowadzić zmiany w kroju odzieży. Taka elastyczność daje Ci nieograniczone możliwości kreowania wyjątkowego wizerunku Twojej firmy, której nie znajdziesz w przypadku masowo produkowanej odzieży importowanej, ograniczonej do standardowych wzorów i kolorów.


 4. Wsparcie polskiego przemysłu
  Wybierając odzież szytą w Polsce, nie tylko otrzymujesz jakościowy produkt, ale także wspierasz nasz krajowy przemysł i gospodarkę. Produkcja odzieży to proces, który w dużej mierze wciąż polega na pracy rąk ludzkich. To oznacza, że za każdą bluzą i koszulką made in Poland stoi zaangażowanie co najmniej kilkunastu osób. Twój wybór ma realny wpływ na polskie zakłady produkcyjne i lokalne miejsca pracy.


 5. Ekologia i etyka produkcji
  Przemysł produkcyjny zawsze wiąże się z negatywnym wpływem na środowisko,  jednak w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Polska zakłady produkcyjne są zobligowane do przestrzegania wyższych standardów ekologicznych. Dodatkowo wybierając odzież produkowaną lokalnie ślad węglowy spowodowany dalekim transportem jest zminimalizowany.
  Drugim aspektem ściśle związanym z lokalizacją produkcji są warunki pracy osób szyjących odzież. W Polsce obowiązuje kodeks pracy, a zakłady z którymi współpracujemy zatrudniają pracowników w oparciu o umowy o pracę. W Azji przemysł włókienniczy ma niestety niechlubną sławę i co jakiś czas pojawiają się raporty informujące o pracy dzieci przy produkcji odzieży znanych marek. Ostatni artykuł na ten temat pojawił się dosłownie trzy tygodnie przed publikacją tego wpisu na naszym blogu. Więcej o warunkach pracy możesz przeczytać na money.pl https://www.money.pl/gospodarka/polka-pojechala-do-pracowniczego-piekla-dzieci-zarabiaja-tu-4-zl-tygodniowo-6915241661754016a.html
  W Camicetta zwracamy na to szczególną uwagę, dlatego ponad 90% produktów z naszej oferty jest produkowanych w Polsce.

Wierzymy, że wybór odzieży szytej w Polsce to nie tylko gwarancja jakości, wygody i unikalności, ale także aktywny udział we wsparciu naszej rodzimej gospodarki i dbałości o dobro środowiska i pracowników. 

Jeśli chcesz wyrazić swoją firmową tożsamość poprzez ubrania, które nie tylko reprezentują Twój brand, ale także wartości, na których Ci zależy - nasza odzież szyta w Polsce czeka na Ciebie!