Skip to main content

Bluzy kibicowskie szyte w Polsce

Jeżeli szukasz informacji jak wyprodukować odzież kibicowską dla swojego klubu, w tym artykule znajdziesz wiele cennych wskazówek. W branży odzieżowej jesteśmy obecni nieprzerwanie od 2016 i chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.

Sklep dla kibiców

Ubrania dla kibiców powinny być łatwo dostępne. Sklep online bardzo ułatwia zakup produktów przez fanów Twojej drużyny nie tylko z miasta, ale również z całej Polski i zagranicy. Popularne platformy sprzedażowe przyzwyczaiły klientów do wysokiej jakości obsługi, płatności online oraz dodatkowych bonusów, np. takich jak darmowa wysyłka.

Jeżeli chcesz, aby sklep Twojej drużyny odniósł sukces musisz zapewnić w swojej ofercie te elementy:

  • odzież kibicowska musi być wykonana z najlepszych materiałów

  • bluzy, koszulki, tank topy i inne produkty muszą wyróżniać się z tłumu

  • dostawa w 24 godziny z różnymi opcjami wysyłki, np. Paczkomat

  • bonusy i promocje, np. darmowa wysyłka, zestaw dla kobiet i mężczyzn w promocyjnej cenie

Poza powyższymi punktami musisz pilnować stanów magazynowych, aby odzież była dostępna zawsze we wszystkich rozmiarach.

Żeby zapewnić odpowiednią sprzedaż odzieży w sklepie raz na jakiś czas powinny pojawiać się koszulki i bluzy limitowane, np. z okazji zdobycia mistrzostwa lub awansu drużyny do wyższej ligi. Ubrania z limitowanych kolekcji możesz ograniczyć nakładem lub czasem, kiedy można złożyć zamówienie. Naszym klientom zazwyczaj radzimy wybrać drugą opcję, czyli ograniczenie czasowe. Jest to korzystne z dwóch powodów:

  • nie ograniczasz liczby sprzedanych produktów - możesz osiągnąć lepszy wynik sprzedażowy

  • nie mrozisz kapitału - produkujesz jedynie taki nakład, jaki został zamówiony w preorderze

Usługa prowadzenia sklepu dla Twojej drużyny

Produkując odzież dla kibiców różnych drużyn zauważyliśmy, że prowadzenie sklepu online jest często tzw. piątym kołem u wozu. Kluby często nie posiadają zasobów do samodzielnego prowadzenia swojego sklepu internetowego. Najczęstszym problemem, który zaobserwowaliśmy była logistyka wysyłek i konieczność pakowania paczek.

Jeżeli Ty również mierzysz się z wyzwaniami prowadzenia sklepu internetowego dla kibiców i szukasz usprawnienia jego działania, poniżej znajdziesz rozwiązania, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

1. Obsługa wysyłek

Najważniejsze zadanie przy prowadzeniu sklepu internetowego to codzienne wysyłki zamówień. Przyjmując Twój klub do obsługi ecommerce przejmujemy od Ciebie te zadanie. Odzież kibicowska oraz akcesoria są magazynowane w naszym magazynie, z którego codziennie odbierają ją kurierzy różnych firm spedycyjnych.

Dzięki temu możesz zaoferować swoim klientom nowe metody wysyłek jednocześnie oszczędzając czas na kompletowanie zamówień.

2. Pilnowanie stanu magazynowego

Prowadząc sklep, który ma w ofercie odzież częstym problemem są braki stanu magazynowego. Trzeba ten aspekt dobrze zaplanować na początku, żeby po kilku miesiącach nie okazało się, że na magazynie zostały same skrajne rozmiary, a najpopularniejsze M i L są nieustannie wyprzedane.

Produkując odzież w dużych ilościach dla różnych klientów mamy doświadczenie oraz statystyki, które kolory oraz rozmiary sprzedają się najczęściej. Wykorzystujemy tę wiedzę utrzymując stan magazynowy zawsze na odpowiednim poziomie.

Jak to działa w praktyce?

Ustalamy minimalne oraz optymalne stany magazynowe każdego produktu, koloru oraz rozmiaru. W momencie osiągnięcia przez którąkolwiek z pozycji minimalnego stanu magazynowego wdrażamy do produkcji taki asortyment, żeby osiągnąć optymalny stan magazynowy.

Poniżej możesz zobaczyć przykładowy minimalny stan magazynowy ustalony z klientem

Stan magazynowy sklep odzieżowy

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga

Jeżeli którykolwiek produkt osiągnie minimalny stan magazynowy wdrażamy do produkcji taką liczbę bluz z kapturem, żeby osiągnąć docelowy stan magazynowy.

Stany magazynowe w sklepie odzieżowym

Taki model współpracy jest dla klienta praktycznie bezobsługowy, dzięki czemu oszczędzamy Ci cenne godziny na przygotowywaniu zamówienia do produkcji.

3. Projekty graficzne odzieży

Duże marki modowe wprowadzają w ciągu roku minimum kilka kolekcji swojej odzieży. W sklepie internetowym drużyny też warto wprowadzać raz na jakiś czas nowy produkt.

W naszej ofercie skierowanej dla klubów sportowych oferujemy usługę projektowania odzieży. Nasz grafik przygotuje dla Ciebie projekty koszulek t shirt lub polo, bluz z kapturem lub bez, skarpetek, spodni dresowych i wielu innych produktów z naszej oferty.

Wybierając odzież postaw na ubrania szyte od zera w Polsce. Projektując kolekcję dla swojego klubu nie musisz się ograniczyć jedynie do zdobienia nadrukiem. W Camicetta oferujemy możliwość personalizacji każdego elementu bluzy lub koszulki.

Jak można spersonalizować bluzę?

4. Obsługa klienta

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z obsługą klienta. Dla jak najlepszego doświadczenia związanego z zakupem klubowej bluzy, szalika lub koszulki ważne jest, aby obsługa sklepu sprawnie załatwiła każdą sprawę, z którą zgłasza się klient.

W ramach współpracy oferujemy obok produkcji odzieży, obsługi stanów magazynowych i koordynacji wysyłek również możliwość przejęcia obsługi klienta przez nasz zespół.

Na taką okoliczność synchronizujemy skrzynki mailowe sklepu z naszą, tak żebyśmy mieli bieżący podgląd na zapytania. W razie potrzeby możemy też przejąć telefoniczną obsługę klientów.

5. Promocja sklepu w Google i social media

Dodatkową usługą, przy której możemy pomóc, to promocja sklepu w internecie. Sami tego nie robimy, bo naszą specjalizacją jest produkcja odzieży i przygotowywanie wyjątkowych projektów ubrań. Współpracujemy jednak z agencją marketingową, która może wspomóc promocję sklepu Twojej drużyny w Google oraz w social mediach.

Podsumowanie

Jeżeli szukasz partnera, który odciąży Cię z większości zadań związanych z prowadzeniem sklepu internetowego Twojej drużny, to zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

Na zapytania odpowiadamy średnio do 30 minut, a pierwszy projekt oraz ofertę przedstawimy Ci w ciągu 24 godzin.

Zobacz przykładowe projekty bluz

Fioletowa bluza dla firmy
Zielona bluza firmowa
Kurtka baseball dla firmy
Szara bluza oversize z logo firmy
Błękitna bluza na zamek
Projekt bluzy firmowej
Bluza bez kaptura
Zielona bluza z białą kieszenią kangurek
Bluza crew neck dla firmy
Żółta bluza dla firmy
Klasyczna bluza kangurka
Biała bluza z czarną kieszenią kangurką
Firmowa bluza crew neck
Granatowa firmowa bluza oversize

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga