Skip to main content

Szwalnia bluz: jak wyeliminowaliśmy błędy w produkcji odzieży?

Fakty są takie: rocznie realizujemy kilkaset zamówień dla różnych klientów. Statystyka ostatnich lat jest też taka, że zdarza nam się maksymalnie jedna pomyłka związana z produkcją odzieży w skali roku. Takie liczby przekładają się na bardzo dla nas satysfakcjonujący wynik poniżej 0,5% reklamacji.

W utrzymaniu takich wyników pomaga nam zoptymalizowany proces produkcji, którego centralnym elementem jest dokumenty, który nazywamy kartą produkcyjną. W tym artykule uchylamy rąbka tajemnicy i omawiamy dokładnie cały proces współpracy: od projektowania profesjonalnych wzorów, przez proces złożenia zamówienia i produkcję odzieży, aż po terminową dostawę na wskazany adres.

Jak zamówić bluzy dla firmy?

Od pierwszego kontaktu zaopiekuje się Tobą dedykowany doradca, który na początku zbada Twoje potrzeby, pomoże dobrać odpowiednie produkty oraz wstępnie określi możliwość zrealizowania zamówienia w zakładanym terminie.

Krok 1: projekt odzieży

Po ustaleniu wstępnych parametrów zlecenia przygotujemy dla Ciebie propozycję projektu odzieży. W przypadku produktów zamawianych przez firmy ważne jest, aby wyróżnić się z tłumu innych marek. Przede wszystkim właśnie ten aspekt bierzemy pod uwagę. Gotowe projekty otrzymasz średnio w ciągu kilku godzin, a deadline, jaki sobie dajemy na przygotowanie wizualizacji to 24 godziny. Wszelkie sugestie dotyczące projektu są mile widziane i chętnie naniesiemy je tak, aby wyprodukowana odzież spełniła Twoje oczekiwania.

Jeżeli współpracujesz z profesjonalnymi grafikami możemy też wykonać odzież według projektu, który dostaniemy od Ciebie.

Projekt bluzy

Krok 2: próbki

Równolegle z toczącymi się pracami nad projektem odzieży kompletujemy dla Ciebie zestaw z przykładowymi bluzami naszej produkcji. Wysyłamy na wskazany adres naszą pełną rozmiarówkę do wybrania rozmiarów lub jedną sztukę do poznania jakości produktów. W paczce z próbkami możemy umieścić też próbnik kolorów dzianin oraz wzory dodatkowych produktów.

Jak już sprawdzisz jakość produktów odbierzemy od Ciebie zestaw pokazowy za pośrednictwem kuriera. Koszty związane z wysyłką i odbiorem paczki bierzemy na siebie!

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga

Krok 3 (najważniejszy): karta produkcyjna

Po wyborze odpowiedniego wzoru przychodzi czas na stworzenie najważniejszego dokumentu - karty produkcyjnej. W tym dokumencie zawarliśmy wszystkie najważniejsze szczegóły wykonania odzieży takie jak:

  • kolory i rozmiary

  • wielkość oraz rozmieszczenie nadruków i haftów

  • typ dzianiny, jej skład oraz gramaturę

  • szczegóły wykonania bluzy takie jak sznurki przy kapturze, kolor zamka błyskawicznego, kolorystyka ściągaczy

  • termin realizacji zamówienia

Przykładowa karta produkcyjna wygląda tak:

Szwalnia bluz: karta produkcyjna

Przygotowanie karty produkcyjnej wprawia nas zawsze w dobry nastrój, bo zwiastuje to finalizację zamówienia i możliwość rozpoczęcia produkcji kolejnego zamówienia. Kolejnym krokiem jest uszycie produktów.

Krok 4: Produkcja

Najlepszym określeniem opisującym nasz proces produkcji jest: produkcja od A do Z w Polsce.

Dzianinę do produkcji odzieży kupujemy w Łodzi, a odzież szyjemy w najlepszych polskich szwalniach. Cały proces produkcji odbywa się w Polsce, a co za tym idzie możemy zagwarantować najwyższą jakość wyrobów. Jeżeli idzie o jakość nie zgadzamy się na kompromisy.

Nieodłącznym elementem produkcji odzieży dla firm jest wykonanie haftów i nadruków. Zdobienia nadają ubraniom indywidualnego charakteru. Indywidualne podejście do projektu możemy wyrazić również poprzez wszycie metek z Twoim logo, co jeszcze bardziej podkreśli indywidualny charakter firmowej bluzy.

Naszym zadaniem jest teraz dopilnowanie, aby realistyczne wizualizacje przygotowane na początku współpracy odpowiadały w 100% uszytym ubraniom.

Szycie bluz w szwalni

Krok 5: Pakowanie i dostawa

Standardowo zamówienie nieodpłatnie wysyłamy na wskazany adres. Istnieje możliwość wysyłki na różne adresy w Polsce i zagranicą za dodatkową opłatą. Na życzenie klientów możemy też oznaczyć ubrania spersonalizowanymi etykietami z imieniem i nazwiskiem, rozmiarem bluzy lub innymi danymi, które wspólnie ustalimy.

Jeżeli zamówiona odzież ma trafić jako upominek świąteczny lub z innej okazji dla Twoich pracowników możemy spakować ubrania w spersonalizowane opakowania oraz dołożyć do paczki spersonalizowaną kartkę z życzeniami.

Co się dzieje po dostawie?

Po dostawie mamy chwilę odpoczynku przed kolejnym zleceniem. Przygotowujemy zakład na zakup materiałów do kolejnej produkcji, precyzujemy zapisy w nowej karcie produkcyjnej i niebawem rozpoczniemy proces od początku.

Z zakończonej produkcji została nam jedynie wysłużona karta produkcyjna. Po wysyłce każdego zamówienia jest na tym dokumencie mnóstwo zapisków, dzięki którym mamy pewność, że zamówienie zostało wykonane i wysłane w komplecie.

Karta produkcyjna

Po upływie jakiegoś czasu od dostawy zawsze pytamy się o feedback i upewniamy się, że wszystko się udało.

Tak w skrócie wygląda współpraca z nami przy produkcji odzieży. Zapraszamy do wykonania pierwszego kroku: pierwszy kontakt możesz wykonać wysyłając nam zgłoszenie poprzez poniższy formularz kontaktowy.

Sprawdź co możemy dla Ciebie uszyć

Fioletowa bluza dla firmy
Koszulka na event
Skarpetki z logo
Kurtka baseball dla firmy
Szara bluza oversize z logo firmy
Projekt bluzy firmowej
Bluza bez kaptura
Bluza crew neck dla firmy
Koszulka T-Shirt czarna z żółtym paskiem
Żółta bluza dla firmy

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga