Skip to main content

Bluzy szkolne - must have w każdej szkole

Moda na bluzy z logo szkoły przybyła do Polski około 10 lat temu. Bluzy (a później również inne dodatki takie jak torby, czy skarpetki) weszły przebojem do liceów.

W Camicetta szyjemy bluzy dla szkół nieprzerwanie od 2016 roku. W tym artykule opisujemy najważniejsze elementy wyboru firmy do produkcji szkolnej odzieży.

Bluzy dla szkół w różnych kolorach

1. Produkcja w Polsce - gwarancja jakości

Bluzy z logo szkoły są nie tylko kolejnym wygodnym ubraniem w szafie, ale często zostają pamiątką na lata. Ważne jest przy tym, żeby jakość oferowanych produktów była bardzo wysoka.

Najwyższą jakość bluz gwarantuje wybór odpowiednich materiałów do produkcji. Wybierając producenta bluz dla Twojej szkoły zwróć uwagę na skład dzianiny. Materiały, które posiadają 90% bawełny oraz domieszkę 10% poliestru zapewnią trwałość bluzy na lata. Dodatek poliestru sprawia, że bluza zachowuje swój krój podczas prania.

2. Projekt logo szkoły

Sukces akcji w dużej mierze zależy od projektu. W większości szkół, z którymi nawiązaliśmy współpracę pomysł na logo wyszedł od uczniów, a nasi graficy przystosowali go do naniesienia na bluzy i koszulki.

Pamiętaj jednak, że najczęściej wybierają metodą zdobienia bluz szkolnych jest haft, dlatego warto porozmawiać o projekcie z doświadczonym doradcą z firmy produkującej odzież.

Bluza szkolna z haftem

Przygotowanie projektu bluzy z logo szkoły lub uczelni jest bezpłatne, a będziesz mieć pewność, że produkty będą możliwe do wykonania.

Jeżeli masz gotowe kilka projektów, dobrym pomysłem jest zorganizowanie głosowania, żeby uczniowie mogli wybrać najlepszy projekt na szkolną odzież.

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga

3. Dostępne kolory oraz minimalne ilości zamówienia

Porównując oferty sprawdź jakie kolory ma w ofercie każda firma. Częstą praktyką jest ograniczanie możliwości wyboru kolorów do kilku dla całej szkoły.

Jeżeli Twojego projektu pasuje jedynie kilka kolorów bluz możesz samemu ograniczyć wybór kolorów dla uczniów. Zwróć jednak uwagę, czy firma oferuje więcej kolorów, żebyście mogli wybrać odpowiednie dla siebie.

Minimalne ilości

Zobacz też jakie poszczególne firmy mają minimalne ilości potrzebne do złożenia zamówienia. Przede wszystkim:

 • czy minimalne zamówienie dotyczy każdego koloru z osobna?

 • czy w ramach miminalnego zamówienia możesz łączyć różne kroje bluz

W Camicetta minimalne zamówienie wynosi 30 szt. i w ramach tej liczby możesz mieszać różne kolory oraz kroje bluz.

Bluzy szkolne w Warszawie

4. Sklep internetowy dla Twojej szkoły lub uczelni

Od kilku lat coraz więcej szkół wybiera zamówienia przez sklep internetowy. Jest to rozwiązanie wygodne dla uczniów, ponieważ mogą zamówić bluzy szkolne o każdej porze i opłacić np. Blikiem. W takim przypadku można też złożyć zamówienie z dostawą do domu lub wybranego Paczkomatu.

Sklep internetowy pozwala też zamówić produkty z logo szkoły absolwentom.

Wybierając zbieranie zamówień przez sklep internetowy samorząd uczniowski musi zająć się jedynie promocją akcji w szkole.

5. Czas produkcji bluz dla szkół i uczelni

Na czas oczekiwania na bluzy szkolne składa się:

 • pozyskanie dzianin do produkcji

 • krojenie dzianin oraz naniesienie logo

 • szycie, pakowanie produktów oraz wysyłka

Czas produkcji wynosi zazwyczaj do 25 dni roboczych, a średnio dostarczmy zamówione produkty w trzy tygodnie.

W okresie przedświątecznym czasami może on się wydłużyć, ponieważ dużo osób zamawia bluzę na prezent. Żeby mieć pewność dostarczenia zamówionej bluzy przed świętami polecamy zakończyć zbieranie zamówień w pierwszym tygodniu listopada.

W jakim czasie zebrać zamówienia?

Organizując akcję w swojej szkole warto zwrócić uwagę również na bardzo ważny szczegół: czas, przez który uczniowie mogą składać zamówienia. Polecamy ograniczyć ten okres do jednego tygodnia.

Maksymalny okres na zbieranie zamówień na bluzy i koszulki to dwa tygodnie. Ograniczmy ten czas z uwagi na klientów, którzy jako pierwsi składają zamówienie.

6. Profesjonalny kontakt z doradcą

Bluzy szkolne to projekt, który najczęściej koordynuje samorząd uczniowski. Aby na koniec wszyscy byli zadowoleni niezbędny jest dobry kontakt z doradcą reprezentującym firmę.

Najczęściej wybieraną formą komunikacji jest Messanger, który wspomagamy korespondencją mailową oraz telefoniczną.

Na wstępnym etapie szkoła otrzymuje od nas zestaw pokazowy. Chcemy, żeby szkoła mogła sprawdzić jakość naszych bluz zanim rozpoczniemy współpracę.

Po dograniu szczegółów wysyłamy paczkę z bluzami w rozmiarach od S do XL, żeby każdy mógł sprawdzić jaki rozmiar jest odpowiedni.

7. Bezproblemowa dostawa

Zwieńczeniem całej akcji jest dostawa bluz do szkoły. Naszym standardem jest darmowa wysyłka zbiorcza. Bluzy i inne zamówione produkty podpisujemy naklejką z danymi właściciela i wysyłamy do Was. Dzięki naklejką oraz załączonej liście rozdanie bluz jest dużo prostsze.

Przy większych zamówieniach możemy podzielić wysyłkę kolorami lub klasami - wszystkie szczegóły ustalisz z doradcą.

Opinie o współpracy z Camicetta

Przez lata wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy bluz dla szkół i uczelni. Ogromna większość klientów doceniła naszą jakość i została z nami na dłużej. Poniżej prezentujemy wybrane opinie o naszych produktach.

  Zobacz nasze realizacje bluz dla szkół i liceów

  Bluzy szkolne Olsztyn
  Bluzy dla szkół Kraków
  Bluza licealna

  Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga